Gemeente plant nu toch aankoop van twee AED-toestellen

Op 23 mei 2015, over deze onderwerpen: Gezondheid, Sport & vrije tijd, Veiligheid

Gregory Mertens stuikte na een hartfalen in elkaar tijdens een beloftematch tegen Genk. Een AED-toestel is een draagbaar toestel dat wordt gebruikt voor het reanimeren en heeft reeds meermaals zijn nut bewezen. Gemeenteraadslid Sven De Paepe, van oppositiepartie N-VA Ternat opperde reeds een half jaar geleden terug om Ternat hartveiliger te maken. De gemeente had slechts één AED-toestel in het sportcentrum.

"Intussen zijn daar al twee toestellen bij gekomen", legt hij uit. "Maar wel twee op privé-initiatief. Eentje op kosten van de jeugdwerking van KSK Ternat en eentje grotendeels betaald door het Sint-Jozef instituut." De Paepe vindt dat te echter weinig, aldus Kenn Van Lijsbeth. "De recente gebeurtenissen hebben de meeste mensen wakker gemaakt. Spijtig dat zoiets moet gebeuren, maar het toont wel aan hoe belangrijk het is om te investeren in hartveiligheid. Na de dood van de drie jonge sporters, waaronder Gregory Mertens, kwamen de sportclubs zelf naar me toe. Het was hen niet ontgaan dat ik een tijdje geleden op de gemeenteraad had gevraagd om nieuwe toestellen. Er is dus duidelijk nood aan een project."

Sven De Paepe plaatste het punt daarom opnieuw op de agenda. "De vorige keer lachte de meerderheid mijn voorstel nog weg", zegt hij. "Er werd zelfs niet over gestemd omdat de gemeente al lang met het project hartveilige gemeente bezig was. Maar toen ik dat checkte bij de projectcoördinator van het Rode Kruis bleek daar niets van aan te zijn."

Op de gemeenteraad bleek dat de gemeente intussen wel al werk maakte van een hartveilig project. "Er komen twee toestellen bij", zegt schepen van Vrije Tijd Kathleen Platteau (LVB). "We nemen deel aan een project van de sportregio Pajottenland waarbij 18 nieuwe toestellen worden aangekocht voor 10 gemeenten. In Ternat komt er een apparaat aan het nieuwe gemeentehuis en het cultureel centrum De Ploter. Daar bovenop nodigen we elke vereniging uit om samen met ons een groepsaankoop te doen, zodat onze gemeente nog hartveiliger wordt."

De Paepe plaatste het punt daarom opnieuw op de agenda. "De vorige keer lachte de meerderheid mijn voorstel nog weg", zegt hij. "Er werd zelfs niet over gestemd omdat de gemeente al lang met het project hartveilige gemeente bezig was. Maar toen ik dat checkte bij de projectcoördinator van het Rode Kruis bleek daar niets van aan te zijn."

Op de gemeenteraad bleek dat de gemeente intussen wel al werk maakte van een hartveilig project. "Er komen twee toestellen bij", zegt schepen van Vrije Tijd Kathleen Platteau (LVB). "We nemen deel aan een project van de sportregio Pajottenland waarbij 18 nieuwe toestellen worden aangekocht voor 10 gemeenten. In Ternat komt er een apparaat aan het nieuwe gemeentehuis en het cultureel centrum De Ploter. Daar bovenop nodigen we elke vereniging uit om samen met ons een groepsaankoop te doen, zodat onze gemeente nog hartveiliger wordt."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hoe waardevol vond je dit artikel?

Geef hier je persoonlijke score in
De gemiddelde score is